İletişim Merkezi

 

  1. Misyonumuz

 Speaking Center’ın misyonu İngilizce Dil Okulu’nun amaçlarına destek olarak, TED Üniversitesi’nin erkin eğitim hedefine destek olmaktır.

 Merkez kendisini öğrencilerin birçok farklı alanda etkili bir şekilde iletişim kurabilmesi adına sözel iletişim becerilerinin gelişmesine yardımcı olmaya adamıştır.

 2. Sunulan Hizmetler

 Randevulu Danışmanlık/Seans

Sunum Pratiği (10 dakikadan az konuşmalar için)

Bu 30 dakikalık danışmanlık hizmeti, 10 dakikadan daha az sürecek münazara ve/veya sunumlara hazırlanmak içindir. Öğrenciler sunumun herhangi bir safhasında danışmanlarıyla birlikte çalışabilirler ve talep etmeleri halinde bu görüşme kayıt altına alınabilir. Bu aktivite hazırlık ve bölüm öğrencilerine açıktır.

 Grup sunumları

60 dakikalık bu danışmanlık, müzakere etmek ve/veya ortak bir sunuma hazırlanmak isteyen iki ya da daha fazla sayıda kişiden oluşan gruplara açıktır. Öğrenciler sunumun herhangi bir safhasında danışmanlarıyla birlikte çalışabilirler ve talep etmeleri halinde bu görüşme kayıt altına alınabilir.

Beyin Fırtınası Danışmanlığı

30 dakikalık bu danışmanlık sunumlarınız için beyin fırtınası (“fikir üretmek”) içindir. Eğer 30 dakikadan daha fazla süreye ihtiyacınız varsa, 10 dakikalık süreyi aşan bir sunum danışmanlığı için randevu alınız.

Video Değerlendirmesi (5 dakikadan daha az sunumlar için)

Bu 15 dakikalık görüşme öğrencinin beş dakikadan daha kısa olan önceden kaydedilmiş sunumlarının değerlendirilmesi ve fikir alışverişinde bulunulmasıdır.

 Sınıf Ziyaretleri (Sadece Fakülte İçin)

Fakülte mensupları eğer isterlerse Speaking Center’dan bir kişi merkezin taıntımı ya da ilgili bir konuda seminer vermek için derse gelebilir.

 

Seminerler:

Table Talk (haftada 30 dakika)

Her hafta değişen bir konu için bize katılabilirsiniz. Her Salı 15:30 için adınızı kaydettirebilir ya da kayıt olmadan gelebilirsiniz. Bu 30’ar dakikalık grup tartışmaları size güvenle konuşabilmeniz için yardımcı olacaktır. Hocanız size bir konu verecek, bununla ilgili sorular soracak ve size gruplara ayıracak. İngilizce’yi sınıf ortamı dışında konuşmak için harika bir fırsat.

Sınıfta Nasıl Etkili Konuşulur?

Küçük gruplar halinde yapılacak tartışmalarda, konuşmayı yönlendirebilmek ve sınıftaki tartışmalara etkili bir biçimde dahil olmak için bize katılın! Eğer sınıfta konuşurken zorlanıyorsanız ya da çekiniyorsanız, bu seminer tam size göre!

Sunum Araçları Etkili Bİr Şekilde Nasıl Kullanılır?

Görsel araçlar sunumunuz için en etkili iletişim aracı olabilir ya da vermek istediğiniz mesajı net ve üretici bir şekilde iletmenize engel olabilir. Bu workshop görsel araçları kullanırken yapmanız ve yapmamanız gereken şeylere kısa bir rehberlik sunarak, PowerPoint ve Prezi gibi programlarda karşılaşılan yaygın ve ender problemlere değinecek.

Sunum Becerileri

Sunum Becerileri seminerleri öğrencilerin sunum yaparken kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için tasarlanmıştır. Seminerler temelde güvenle sunum yapabilme ve sunum yapma stresini aşabilme, konuşma tarzı ve sunum becerilerinin temel ilkeleri üzerine yoğunlaşacaktır.

 Pronunciation Fitness:

Telaffuz ve düzgün konuşma İngilizce telaffuzunuzu geliştirmek için dizayn edilmiş bir workshoptur. Özellikle konuşma İngilizce’sini nasıl ürettiğinize odaklanarak, sosyal ya da profesyonel ortamlarda daha net bir anlatıma sahip olacak ve daha etkili bir şekilde iletişim kuracaksınız.  

Sound in English (50 dakika X 2)

Eğer sözlüğünüzdeki telaffuz sembollerini öğrenmek, anlamak ve okumakla ilgileniyorsanız, burası başlamak için harika bir yer. Sounds in English, Pronunciation Fitness programı için de harika bir giriş çünkü ses karakterleriyle tamamen eşleşen sesleri açıklayacak. Korkmayın, çünkü bu program Türkçe. Bu yüzden de tüm seviyelerdeki İngilizce öğrencilerine açık. Programın sonunda kelimeleri daha iyi telaffuz etmeye başlayacaksınız. Sounds in English’ten sonra öğrendiğiniz bilgileri telaffuzunuzu mükemmelleştirmek adına Pronunciation Fitness alıştırmaları yapmak için kullanabilirsiniz.   

 Contact: elscenters@tedu.edu.tr